rainbow

W ramach naszych działań terapeutycznych, prowadzimy przedszkole integracyjne dla dzieci z autyzmem, w którym realizujemy ciekawe, specjalistyczne zajęcia z doświadczonymi terapeutami, psychologami i pedagogami.

Dążymy do stworzenia jak najlepszych warunków nauczania i rehabilitacji. Wszystkie dzieci powinny mieć możliwość wszechstronnego rozwoju. Naszym celem jest wspieranie tego rozwoju i ukierunkowywanie dzieci, aby pobyt w naszym przedszkolu kojarzył się wyłącznie w sposób radosny.

Rodzice mają możliwość pełnego uczestnictwa w terapii swoich pociech. Mogą korzystać z regularnych konsultacji, grup wsparcia i szkoleń.

 

Nasze przedszkolewspółpracuje z Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi. Dzięki temu możemy zaoferować pełne spektrum terapii wspomagających: integrację sensoryczną, logopedię, fizjoterapię, opiekę psychologa oraz pedagoga specjalnego. Dzięki temu osiągamy maksymalne rezultaty dla dobra naszych podopiecznych.

 

Integracja w naszym przedszkolu, to również zabawa dzieci starszych z młodszymi. Przyjęliśmy zasadę, że starsze dzieci pomagają ubierać się młodszym.  Wszystko odbywa się pod czujnym okiem wychowawcy. Praktyka ta ma na celu naukę dzieci wchodzenia w interakcje społeczne, uwrażliwiania na potrzeby drugiej osoby. Dzieci wykształcają w sobie poczucie sprawstwa. Starsze dzieci odczuwają dumę pomagając innym, mając szansę wejść w rolę nauczyciela. Działanie to także przygotowanie do roli ucznia. Dzieci pomagając ubierać się innym nabywają poprzez zabawę umiejętności, które składają się na osiągnięcie tzw. gotowości szkolnej.

Zaopiekujemy się Twoim dzieckiem